If you or one of your players have been chosen as a All Arkansas Preps team member and has not been contacted, please call 501-378-3807 or email allarkansaspreps.com as soon as possible. We need to communicate with each athlete about the event and how to receive their ticket.

Outstanding Player of the Year

Layne Hatcher, Pulaski Academy, Senior quarterback

Pulaski Academy’s three-year starting quarterback finished his high school football career on top once again. Hatcher led the Bruins to their fourth consecutive Class 5A state championship in a season where he passed for a career-high 5,779 yards and 66 touchdowns. He became the state’s all-time record holder in passing yards (15,483), touchdown passes (185) and completions (1,002).

First Team

OFFENSE

  • Layne Hatcher, Pulaski Academy, Sr.
  • Deon Simmons, Mayflower, Jr.
  • Michael George, Conway, Sr.
  • Peyton Holt, Greenwood, Jr.
  • Treylon Burks, Warren, Jr.
  • Tra Johnson, Pulaski Academy, Sr.
  • Luke Jones, Pulaski Academy, Sr.
  • Jax Gasaway, Star City, Sr.
  • Stacey Wilkins, Camden Fairview, Jr.
  • Dennis Carroll, North Little Rock, Sr.
  • Noah Gatlin, Jonesboro, Sr.

DEFENSE

  • Isaiah Nichols , Springdale, Sr.
  • Zavion Moore, North Little Rock, Sr.
  • Jon Womack, Greenwood, Sr.
  • Billy Ferrell, Fordyce, Sr.
  • Nick Vota, Greenwood, Sr.
  • Jakob Neel, Bryant, Jr.
  • Isiah Singleton, Pine Bluff, Sr.
  • LaDarrius Bishop, Ashdown, Sr.
  • Nathan Page, Joe T. Robinson, Sr.
  • Sean Michael Flanagan, Charleston, Sr.
  • Victor Tademy, Arkadelphia, Jr.

SPECIALISTS

  • Connor Noland , Greenwood, Sr.
  • Chris Elser, Little Rock Catholic, Sr.
  • Nicholas Burks, North Little Rock, Sr.

Second Team

OFFENSE

  • Mason Schucker, Searcy, Sr.
  • Drew Winn, Pea Ridge, Sr.
  • Hishmma Taylor, Junction City, Sr.
  • Trey Harris, Little Rock Christian, Sr.
  • Kris Mulinga, Fayetteville, Sr.
  • Eli Nevels, Searcy, Sr.
  • Kobe Gillard, Prescott, Jr.
  • Allen Amuimuia, Pulaski Academy, Sr.
  • Michael Toney, Bentonville West, Sr.
  • Blaise Smith, Bryant, Jr.
  • Larry Clark, Blytheville, Sr.

DEFENSE

  • Zach Williams, Joe T. Robinson, Jr.
  • Alejandro Ramirez, Springdale Har-Ber, Sr.
  • Verndarius Hodges, West Memphis, Sr.
  • Logan Jessup, Wynne, Sr.
  • Tommy Crumpton III, Little Rock McClellan, Sr.
  • Trevon Hadley, Little Rock Parkview, Sr.
  • Josh Burnham, Arkadelphia, Sr.
  • DJ Stirgus, Benton, Sr.
  • Darius Waddell, Sylvan Hills, Sr.
  • Coltin Bowerman, Alma, Sr.
  • Cameron Vail, Bryant, Sr.

SPECIALISTS

  • Gerry Bohanon, Earle, Sr.
  • Temo Martinez, Dardanelle, Sr.
  • Gabe Goodman, Arkadelphia, Sr.

Sophomore Team

  • Tyler Foots, Pine Bluff, So.
  • Jacolby Criswell, Morrilton, So.
  • Cannon Turner, Arkadelphia, So.
  • Brandon Thomas, North Little Rock, So.
  • Gabe Huskey, Harrison, So.
  • Vincent Steppes, Warren, So.
  • Kyren Harrison, Arkadelphia, So.
  • Catrell Wallace, Bryant, So.
  • Blayne Toll, Hazen, So.
  • David Smith, North Little Rock, So.
  • Weston Amos, Clinton, So.
  • Preston Crawford, Bentonville, So.
  • Drew Sturgeon, Farmington, So.
  • Alex Bray, Melbourne, So.
  • Brett Barbaree, Gosnell, So.